Od dziś mieszkańcy regionu oraz turyści mogą skorzystać z oferty Samorządowego Szlaku Wodnego. To doskonała okazja, by spędzić lato w aktywny sposób i odkryć uroki naszego regionu z zupełnie innej perspektywy. Dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie dwa statki wyruszyły na Samorządowy Szlak Wodny. Tegoroczna odsłona projektu obejmuje dwie atrakcyjne trasy wodne. Pierwsza z nich, Szczecin – Stepnica – Trzebież – Stepnica - Szczecin, druga to Świnoujście – Trzebież – Nowe Warpno – Świnoujście – Nowe Warpno – Trzebież – Świnoujście. Kluczową rolę w całym przedsięwzięciu odgrywa Trzebież, który stała się głównym punktem przesiadkowym dla pasażerów. W Trzebieży i w Nowym Warpnie na statek w kierunku Nowego Warpna czekało wielu pasażerów.
2026-06-27 11:27:00