Zamknij
REKLAMA

Narodowe Święta Niepodległości w Policach - tradycyjnie zabrzmią pieśni patriotyczne

13.24, 28.10.2022 mah Aktualizacja: 13.27, 28.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Coroczny koncert z okazji obchodów święta niepodległości pn. „Ułani, ułani” połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych tym razem odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Gospodarzami tegorocznych obchodów będą Burmistrz Polic, Starosta Policki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Wydarzenie rozpocznie się o 17.00, a poprowadzi je już po raz dziewiąty śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszyć będzie Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Do udziału w wydarzeniu zachęcamy rodziny z dziećmi, by także najmłodsi mieli okazję w tej wyjątkowej atmosferze chłonąć nasze narodowe wartości i rozwijać swoją świadomość patriotyczną. Dzięki wspólnemu śpiewaniu znanych i lubianych pieśni, policzanie będą mogli w radosny, a jednocześnie podniosły sposób świętować ten szczególny w naszej historii dzień. Koncerty patriotyczne organizowane w ubiegłych latach pokazały, że policzanie doskonale bawią się przy dźwiękach Szarej Piechoty czy pieśni Ułani, ułani i chętnie włączają się do wspólnego śpiewania, a wydarzenie, które już na stałe wpisało się w cykl polickich imprez kulturalnych z roku na rok zyskuje coraz większą popularność – zaprasza Daria Zarzeczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać od 2 listopada w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, którego obecną siedzibą jest budynek przy ul. Traugutta 4.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PolakPolak

1 3

Podobno będą też ukraińskie flagi na Polskim Święcie Niepodległości!!! 20:25, 28.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

1 4

Lepsza ukraińska niż UE, ale dla równowagi mogliby też dodać rosyjską i białoruską. Słowiańszczyzna musi się trzymać razem w tym regionie i nie pozwolić się napuścić jeden na drugiego. 17:52, 29.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%