Zamknij

Pięć medali dla UKL ÓSEMKA Police w Halowych Mistrzostwach Województwa

13:45, 07.02.2023 mah Aktualizacja: 13:46, 07.02.2023
Skomentuj

5 lutego w hali stadionu lekkoatletycznego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa. Udział w zawodach wzięło 335 zawodników.

Uczniowski Klub Lekkoatletyczny ÓSEMKA Police reprezentowany był przez 21 zawodników, którzy wywalczyli pięć medali: trzy medale złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy. Sukcesami mogą się pochwalić zawodniczki Helena Goliszewska, Weroniki Sadowska i Marianna Michalska.

13-letnia Helena Goliszewska, zwyciężyła w biegu na 60 metrów z wynikiem 8,10 sekundy oraz w skoku w dal ze strefy z wynikiem 5,00 m. Obydwa wyniki są obecnie numerem jeden w tabeli ogólnopolskiej kategorii U14.

Złoty medal, kolejny znakomity start i wynik 7,90 sekundy to dzieło 17-letniej sprinterki Weroniki Sadowskiej. Jej wynik to obecnie 14 wynik w kraju w kategorii U18 oraz kwalifikacja na Halowe Mistrzostwa Polski U18.

Bardzo dobrze w sprincie zaprezentowała się także 16-letnia Marianna Michalska. Jej wynik w biegu na 60 metrów 8,29 daje jej także kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Polski U18.

Słabszy dzień miała w niedzielę nasza wieloboistka Julia Rudnik, ale i tak wywalczyła brązowy medal w skoku o tyczce (w Halowych Mistrzostwach Polski U18 wystartuje w 5-boju).

Srebrny medal w skoku o tyczce wywalczyła Kinga Wodecka.

- Jeśli dodamy, że młodsze zawodniczki ciągle poprawiają swoje "życiówki" to pokazuje, że wciąż liczymy się w zachodniopomorskiej lekkoatletyce – napisał na FB prezes UKL ÓSEMKA Ryszard Kamiński.