Zamknij

Chemik Police wygrywa z Wybrzeżem Rewalskim

22:40, 31.08.2022 mah Aktualizacja: 22:40, 31.08.2022
Skomentuj

W meczu 5 kolejki Kipsta IV ligi piłkarze Chemika wygrali na wyjeździe z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 2:1.

Żółtozieloni po fatalnym początku sezonu wreszcie weszli w odpowiedni rytm i odnieśli swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Policzanie zagrali bardzo mądrze w obronie. Rozbijali ataki gospodarzy i starali się kontratakować. W 18 minucie meczu chemicy wyszli na prowadzenie. Dobre podanie z głębi pola przejął Bartłomiej Białek i pokonał bramkarza gospodarzy. W 40 minucie meczu, po kontrze faulowany w polu karnym Wybrzeża został Białek. Sędzia główny podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Michał Janicki.

Druga część spotkania wyglądała identycznie jak pierwsze 45 minut. Rewal próbował atakować a żółtozieloni pewnie się bronili, wyprowadzając szybkie ataki. Jednak mimo kilku okazji policzanie nie zdobyli już kolejnych bramek. Natomiast gospodarze w 90 minucie po rzucie karnym zdobyli bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Chemika 2:1.

Chemik: Piekutowski - Korzec, Andrzejewski, Janicki(85' Bochan), Dyczewski, Szczytniewski, Kurzawa(72' Adriano), Bieniek, Honda, Szala, Białek(80' Grzeszczak)