Zamknij

Wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu "Aktywny Rodzic"

21.14, 31.08.2022 mah Aktualizacja: 21.15, 31.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek, 30 sierpnia wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu "Aktywny Rodzic" realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, we współpracy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

 

Projekt „Aktywny Rodzic”, polega na refundacji kosztów (w wysokości stawek rynkowych) opieki nad dzieckiem w wieku do 5 lat w: przedszkolu, żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 5 rok życia.

Uczestnik projektu może ubiegać się o dofinansowanie do 1200 zł, przez okres do 12 miesięcy (maksymalnie do kwietnia 2023 r.), pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

Dodatkowo, w ramach projektu, jest możliwość finansowania pobytu w placówce przed podjęciem zatrudnienia przez uczestnika projektu, w czasie którego rodzic może szukać pracy, korzystać z rozmów doradczych czy uczestniczyć w szkoleniach.

W przypadku utraty zatrudnienia z przyczyn niezależnych od pracownika, uczestnik projektu nie będzie tracił refundacji. Zobowiązany będzie w ciągu miesiąca do podjęcia nowego zatrudnienia.

W Powiecie Polickim z projektu skorzysta 15 rodziców.

Umowy uczestnikom projektu wręczyli przedstawiciele Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski.

(mah)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%