Zamknij
REKLAMA

Skokowy wzrost zakażeń - komunikat Zespołu Zarządzania Kryzysowego

13:24, 26.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach informuje, że w Powiecie Polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

24 listopada br. Powiat Policki znalazł się na 3. miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców. Tego dnia liczba ta wynosiła 14,28. 26 listopada liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców wyniosła 17,97. Ten wynik wskazał Powiat Policki na 2. miejscu w Polsce.

W związku z tym, 25 i 26 listopada br. odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

- Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie Powiatu Polickiego. Z uzyskanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej – czytamy w komunikacie.

Wójtowie i Burmistrzowie gmin Powiatu Polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

 

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

@@@@

2 0

Tylko drugie miejsce w Polsce. Wielka szkoda. Jeszcze jedna impreza dla seniorów na Łasztowni i będziemy najlepsi. Było do przewidzenia. Widać, nie dla wszystkich. 23:32, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

$$$$

2 0

bilety dla seniorów do teatru ,Imprezy sportowe? Brawo!!! 09:17, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%