Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza na seanse filmowe. 11 października będzie można obejrzeć filmy: "Rodzinka rządzi", "Wesele" i "Żeby nie było śladów".


POLUB NAS #wirtualnepolice   


15:45 Rodzinka rządzi
Reż. Tom McGrath
Prod. USA 2021, 107 min

Rodzinka rządzi to kontynuacja nominowanej do Oscara przebojowej, animowanej komedii Dzieciak rządzi ze studia DreamWorks Animation. Bracia Templeton – Tim i jego mały braciszek Ted – stali się dorośli i oddalili się od siebie.

 

18:00 Wesele
Reż. Wojciech Smarzowski
Wyk.: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Agata Turkot, Michalina Łabacz
Prod. Polska 2021,  135 min

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

 

20:30 Żeby nie było śladów
Reż. Jan P. Matuszyński
Wyk. Tomek Ziętek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak, Mateusz Górski, Aleksandra Konieczna
Prod. Polska 2021, 160 min

Polska, 1983 r. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania.

 

Bilety:
20 zł normalny
18 zł ulgowy
16 zł dla grup zorganizowanych


Repertuar i bilety