28 sierpnia na Skwerze Jana Pawła II w Policach, o godz. 20:00 odbędzie się koncert poświęcony pionierom Szczecina i ziemi zachodniopomorskiej w związku z 75. Rocznicą Polskiego Pomorza Zachodniego, a także bohaterom wydarzeń sierpniowych z okazji 40. Rocznicy Sierpnia ’80.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Organizatorami koncertu „Sierpniowe Przełomy” są: Gmina Polce, MOK w Policach oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk - dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Usłyszeć będzie można znane kompozycje z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii uwielbiane nie tylko przez kinomanów.

Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Sen o Victorii” grupy Dżem, a podczas tegorocznej edycji również zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Solistka: Natalia Niemen

Orkiestra Opery na Zamku

Jerzy Wołosiuk – dyrygent

Prowadzący: Tomasz Raczek

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w recepcji MOK.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje kulturalne