2 czerwca odbyło się wręczenie nagród w XIII Konkursie Wierszomanii pod hasłem "Bawmy się wierszami - Ziemia przetrwa z nami". Tegoroczny konkurs był wyjątkowy, bowiem odbywał się "zdalnie". Dzieci miały za zadanie przesłać nagranie z recytowanym wierszem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Jury w składzie: Tamara Wacholc, Przewodnicząca Jury, terapeuta rodzinny, wieloletni członek Jury Konkursu Wierszomania z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach, Anna Słowińska, Prezes Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach i Renata Gniewosz, logopeda i emisjonistka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach, po długich i owocnych obradach oraz wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE

Agata Jędrzejewska z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Urszuli Kozłowskiej pt. "Kaczka"

II MIEJSCE EX AEQUO

Mikołaj Gorzka z Przedszkola Publicznego nr 9 "Tęczowa Kraina" w Policach za recytację wiersza Doroty Gellner pt. "Wiosenny Czarodziej"

Jagna Chełminiak z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach za recytację wiersza Jana Kasperkowiaka pt. "Mali strażnicy przyrody"

III MIEJSCE EX AEQUO

Adam Grygorewicz i Lilianna Jagielska z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Pauliny Grygorewicz pt. "Kawałeczek świata"

Sebastian Janus z Przedszkola Publicznego nr 9 "Tęczowa Kraina" w Policach za recytację wiersza Doroty Gellner pt. "Duszki leśne"

WYRÓŻNIENIA

Zuzanna Malinowska z Przedszkola Publicznego w Przecławiu za recytację wiersza Bożeny Formy pt. "Nasza planeta"

Jan Błażejczak Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Teresy Fiutowskiej pt. "Szalona wyliczanka"

Aleksandra Freitag z Przedszkola Publicznego w Tanowie za recytację wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Kran".

Poziom uczestników był bardzo wyrównany, interpretacje zachwyciły Jury, stąd na miejscu drugim i trzecim są podwójni zwycięzcy.

Dodatkowo Monika Piątkowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach przyznała wyróżnienie dla Julii Henschel z Przedszkola w SOSW w Tanowie za recytację wiersza.