Jan Kanty Pawluśkiewicz to twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych. Wernisaż prac tego artysty, pt. „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego”, odbędzie się w polickim MOK 26 marca.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Czym zachwyci nas artysta?

Jan Kanty Pawluśkiewicz mówi: „Żel-art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”. Najnowszy  cykl  „Laikonyki” jest najbardziej trafnym odzwierciedleniem tego stwierdzenia.

Z dużym poczuciem  humoru nawiązuje tytułem wystawy „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego” do poezji Dantego Alighieri, w której główny bohater przemierza ścieżki piekła, czyśćca i zbawiennego raju. „Boska komedia” jest na tyle ważna w twórczości autora wystawy, że parę lat temu stała się inspiracją do napisania  koncertu oratoryjnego pt. „Weneckie Opowieści o Piekle i Raju”.

Nowatorskie metody malarskie

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę.

Ma na koncie ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Maluje w nowatorskiej, wymyślonej przez siebie, technice żel-art. Obecny cykl: „Laikonyki”,  to 12 kolejny cykl w jego malarskim dorobku.

Jan Kanty Pawluśkiewicz - wernisaż pt. „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego”
26 marca 2020, godz. 19:00
Galeria OBOK, Miejski Ośrodek Kultury w Policach
Wstęp wolny
Wystawa eksponowana będzie do 03 maja 2020r.