Już w najbliższy wtorek 11.02 radiowe reportażystki z Warszawy: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk zapraszają o 18.00 na spotkanie autorskie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – powróciły do bohaterów najciekawszych, wielokrotnie nagradzanych reportaży i sprawdziły, jak potoczyły się ich dalsze losy. Czy reportaż wpłynął na ich życie? Jak zmienił same reporterki?

- W 2005 roku nagrano ukrytym mikrofonem i kamerą 53-letniego dziennikarza, który proponował 14-latce zakup telefonu w zamian za seks. Zgodziła się bez zastanowienia. Niedługo po tym kilka dziewczyn z przerażającą szczerością opowiedziało, dlaczego to robią i co z tego mają. Reportaż radiowy stał się inspiracją filmu pt. Galerianki.

- Artur został napadnięty, wywieziony i porzucony w przydrożnym lesie. Na skutek uderzenia w głowę stracił pamięć. Został bezdomnym. Tylko żona nie wierzyła, że mógłby tak po prostu zniknąć. Nie przestała go szukać.

Podczas spotkania autorki opowiedzą o tym, jak powróciły do bohaterów swoich reportaży, będą anegdoty i kulisy pracy reporterskiej. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Wolnik-Sayna z Radia Szczecin.

Natomiast 12.02 w MOK-u reportażystki poprowadzą 4-godzinne warsztaty reporterskie dla dzieci i młodzieży. Będzie o robieniu ciekawych zdjęć, filmowaniu, pracy nad głosem i umiejętności ciekawego opowiadania.