Dorota Wojciechowska-Danek to ilustratorka młodego pokolenia o  rozpoznawalnej, miękkiej kresce. Murale jej autorstwa można spotkać na szczecińskich ulicach. 7 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się wystawa prac Doroty Wojciechowskiej-Danek zatytułowana „Pracownia ilustracji”.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Dorota Wojciechowska-Danek jest autorką ilustracji do kilkunastu pozycji książkowych, z powodzeniem tworzy również ilustracje prasowe i naścienne.  Rodzinnym miastem ilustratorki są Police, zaś w Szczecinie w Liceum Plastycznym rozpoczęła edukację artystyczną. Na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu.

Podczas wystawy Doroty Wojciechowskiej-Danek będziemy mogli prześledzić proces powstawania ilustracji. Przyjrzeć się rysunkom przed obróbka cyfrową a efekt końcowy odnaleźć w gotowej publikacji. Zbiór prac obejmować będzie m.in.: książki: „Parzyziółko” (autorstwa ilustratorki), „Duszan” Antoniny Todorović, serie książek „PILOTKA” Piotra Wawrzeniuka, „Szelestwory i inne potwory” Doroty Kassjanowicz. Poza pracami komercyjnymi wystawie towarzyszyć będą rysunki stworzone na potrzeby prywatne, obejmujące miniony rok.

7 lutego 2020, godz. 19:00
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Siedlecka 1a

wstęp wolny