Dwie wystawy fotografii Wojtka Moskwy zaproponowane przez policki MOK są wyjątkowymi, wartymi uwagi wydarzeniami. Koniecznie trzeba zwiedzić wystawy: „Sansara” i „Kraina” – ekspozycje fotografii pełnych emocji, niezwykłych krajobrazów i sytuacji…


POLUB NAS #wirtualnepolice   


 

Zobacz również relację w Flesz Tygodnia #32 - 28.11

21 i 22 listopada odbyły się dwa wernisaże jednego artysty – Wojtka Moskwy. W Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej możemy podziwiać serię prac zatytułowaną „Kraina”, zaś w Galerii Obok w polickim MOK-u można zwiedzać wystawę „Sansara”. Wernisaże były okazją do osobistego poznania niezwykle ciekawej osobowości Wojtka Moskwy.

 „SANSARA” – Wojtek Moskwa

Myśli dotyczące obecności duszy w istotach żywych, a nawet w bytach martwych, towarzyszyły artyście od dawna. Tym razem Wojtek Moskwa podjął próbę ukazania
krajobrazów, które oczami autora, odzwierciedlają te inspirujące zagadnienie. Wyposażony w średnioformatowy, analogowy aparat przemierzył tysiące kilometrów. Po wyprawie do Nepalu w 2012 roku, zaczął zgłębiać zjawisko kremacji, powszechne w tamtym regionie (ujęte na jednej z fotografii). W swych twórczych poszukiwaniach doszedł do pojęcia sansary, które stało się sednem jego wędrówek. Sansara w hinduizmie i buddyzmie oznacza nieustanne wędrowanie, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty.

Na wystawę składają się kwadratowe fotografie w formatach od 20 cm do 90 cm.

Zapraszamy do oglądania wystawy codziennie w godzinach otwarcia MOK. 

 „KRAINA” – Wojtek Moskwa

 „KRAINA” Wojtka Moskwy to efekt półrocznej wędrówki (2015/ 2016 rok ) po wschodnich rubieżach Mazur. Projekt, śladami sieci torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej, zrealizowany był dla Muzeum Historycznego w Ełku. Sieć kolejowa łączy Ełk z Sypitkami. Wystawa składa się z 40 fotografii które przedstawiają wyjątkowe miejsca i krajobrazy. Nierzadko te dzikie, sfotografowane przez Moskwę, tereny niedostępne są dla turystów. Wszystkie kadry zarejestrowane zostały na negatywach Ilford, średnioformatowym aparatem Hasselblad.

Zapraszamy – Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Zalesie 4 Tanowo