Już w niedzielę 24  listopada, o godz. 16 w polickim MOK zabrzmi wyjątkowy głos. Na scenie wystąpi Paul Phoenix światowej sławy śpiewak, laureat między innymi nagrody Grammy. Artysta zaśpiewa partię solową w premierowym wykonaniu dzieła muzycznego Pawła Kornicza „Pieśń Bielika”.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Paul Phoenix w latach 1997 -2014 był tenorem w wybitnym oktecie King’s Singers, który rozpoznawalny jest na całym świecie, a przez wielu znawców uważany za „absolutny numer jeden” męskich chórów. Warto wspomnieć, że zespół dwa lata temu wystąpił także w Filharmonii w Szczecinie.

Obecnie Phoenix prowadzi instytut muzyczny Purple Vocals i podróżuje po świecie prowadząc warsztaty wokalne dla najlepszych chórów i solistów.

Muzyk przyjeżdża do Polic na zaproszenie Stowarzyszenia Akademia Komunikacji Społecznej, która realizuje artystyczny projekt „Pieśń Bielika”. Paul poprowadzi warsztaty wokalne oraz wykona partię tenorową w czasie finałowego koncertu. Artysta zaśpiewa też własne utwory. W wykonaniu „Pieśni” bierze udział Orkiestra Perkusyjna Gamelan, sopranistka Kinga Macutkiewicz-Kluzek, a także połączone chóry: Szczeciński Chór Kameralny, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Deutsch-Polnischer Chor HORYZONT oraz Tanowskie Bractwo Śpiewacze. Pieśń Bielika, to swego rodzaju kontynuacja projektu muzycznego Świdwie Sanctus, który został zrealizowany przez chórzystów z Tanowa i Brussow.

W ramach projektu powstała płyta, dokument telewizyjny, a film muzyczny Świdwie Sanctus, w którym główną rolę zagrał wybitny aktor Lech Dyblik otrzymał pierwszą nagrodę na Szczecin Film Festival 2019 w kategorii Szczecińskie Shorty.

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
24 listopada, godz. 16

 


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje kulturalne