Nowy rok szkolny to rozpoczęcie nowych projektów i nabory do grup artystycznych działających w MOK -u. Strefazajęć.pl  to strona internetowa, gdzie znajduje się pełna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Na stronie można się zapisać na zajęcia, zdobyć informacje i szczegóły dotyczące harmonogramów. Oto co proponuje policki MOK dla dzieci młodzieży i dorosłych!


POLUB NAS #wirtualnepolice   


ABC FOTOGRAFII

Masz lustrzankę i ciągle robisz zdjęcia w trybie „Auto”? Zmień to i zacznij korzystać z aparatu tak aby mieć świadomy wpływ na ostateczny wygląd zdjęć. Weź udział w warsztatach fotograficznych. Pomożemy opanować podstawy obsługi aparatu i raz na zawsze przestać korzystać z trybu Auto. Przygotowane zajęcia dotyczące poprawnej ekspozycji, zasad kompozycji, oświetlenia pozwolą ci wzbogacić swój warsztat.

COMPANIA BALETOWA

Zespoły baletowe przy MOK w Policach rozpoczęły działalność wiosną 1989 roku. Ich założycielką jest Barbara Kamińska – artystka baletu Opery w Bydgoszczy i Szczecinie. Obecnie na zajęcia uczęszcza około 90 tancerzy skupionych w kilku grupach wiekowych. Compania Baletowa posiada bardzo duży dorobek artystyczny. Compania swoją technikę taneczną opiera na tańcu klasycznym jak również współczesnym tańcu klasycznym, charakterystycznym, jazzowym, pop, kabaretowym.

PERKUSJA

Zajęcia indywidualne odbywają dostosowane do stopnia muzykalności ucznia. Instruktorem jest Ryszard Dziubak. Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu z 40 letnim stażem pracy estradowej w kraju i za granicą. Ponad dwadzieścia lat pracował w Operze na Zamku, grał w Filharmonii Szczecińskiej, muzyk wielu zespołów jazowych, poezji śpiewaniem i big bandów. Jest nauczycielem gry na perkusji oraz etnicznych instrumentach afrykańskich, brazylijskich i kubańskich.

PP66 – grupa wokalna

Skład zespołu zmienia się co jakiś czas ale niezmiennie od początku działalności śpiewa polskie piosenki. Jest laureatem powiatowych przeglądów piosenki dziecięcej. Od kilku lat współpracuje z ewangelicką szkołą w Schewdt, biorąc udział w polsko – niemieckich warsztatach muzycznych. Był gospodarzem powiatowego przeglądu piosenki patriotycznej.

TEATR ELIPSA

Grupie, działającej od 2007 roku, niezmiennie towarzyszy entuzjazm i zapalał do działania zaś na zajęciach panuje twórcza i pozytywna energia. Grupa zgłębia teatr przede wszystkim poprzez wspólną zabawę. Młodzież nieustannie uczestniczy w festiwalach, warsztatach, konkursach, wspólnych wyjazdach i międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Do grupy zapraszamy młodzież od 13 roku życia. Zajęcia prowadzi Aleksandra Słowińska – instruktor, filolog, logopeda.

CERAMIKA

Jest to wspaniała propozycja twórczych zabaw dla dzieci od 7 r. ż. oraz dorosłych. Podczas warsztatów tworzymy różnorodne rękodzieła z gliny, które po wypaleniu pokrywamy kolorowymi szkliwami. Następnie prace są ponownie wypalane w piecu do ceramiki. Zajęcia prowadzi Halina Zduńczyk – absolwentka WSP TWP w Warszawie, członek Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia Twórców „Nest-Art.”.

PLASTYKA

Zajęcia dla dzieci w wieku od 9 -12 lat. Opierają się głównie na twórczych eksperymentach rozbudzających kreatywność u dzieci, ale również na nauce różnych technik plastycznych. Podejmowane tematy są bardzo różnorodne, od pracy z martwą naturą po ćwiczenia z wyobraźni. Zajęcia z elementami historii sztuki pozwolą poznać różne kierunki artystyczne oraz twórczo zainspirować. Młodzi twórcy pracują w różnych technikach: pastel, gwasz, akryl, olej, akwarela, węgiel, ołówek, linoryt, kolaż. Jest też zabawa łączenia technik i odkrywanie nowych zaskakujących efektów. Prowadząca Justyna Mucha. Zajęcia plastyczne prowadzą także Teresa Kulik, Barbara Dadej.

RĘKODZIEŁO

Kreatywne zajęcia rękodzielnicze prowadzi wieloletni praktyk z pasją Teresa Kulik.

ZABAWY Z PLASTYKĄ prow. Sława Pietaś

To po prostu zabawy z kolorem, fakturą i kształtem. Tu króluje swoboda, czerpanie radości z procesu tworzenia, eksperymentowania i badania. Na zajęciach poznajemy różnorodne techniki plastyczne, uczymy się współdziałania a przede wszystkim świetnie spędzamy czas. Zabawy plastyczne, to sposób, aby zainteresować dzieci twórczością na dłużej pokazać, że sztuka to cała masa frajdy. Zajęcia prowadzi Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego z wieloletnim stażem.

PLASTYKA DLA DOROSŁYCH

Na zajęciach wykonujemy prace w różnych technikach plastycznych np. malarstwo olejne, malarstwo akrylowe, rysunek ołówkiem, węglem, pastelą suchą a także techniki dekoracyjne np. decupage. Uczestnicy zajęć sami wybierają temat i technikę, w której chcą pracować. Instruktorka pomaga w opanowaniu tematu i wybranej techniki. Zajęcia prowadzi Magdalena Brzezińska absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, prywatnie tworząca prace w technice olejnej i akrylowej. Zajęcia dla dorosłych prowadzi także Barbara Dadej.

Zespół folklorystyczny “BALBINY”

Istnieje od 60 lat. Jest ceniony w środowisku i uznany nie tylko za osiągnięcia, ale przede wszystkim za kultywowanie folkloru i tym samym przekazywanie następnym pokoleniom jego bogactwa i różnorodności. W swoim repertuarze zespół ma ok. 250 utworów obejmujących piosenki ludowe, patriotyczne, wojskowe, religijne, biesiadne, dożynkowe, zagraniczne oraz kompozycje własne. Zespół przez szereg lat zaprezentował się na wielu koncertach. Odbył trasy koncertowe między innymi w Niemczech, na Litwie, Ukrainie, w Grecji, we Francji, Włoszech. Obecnie funkcję kierownika i instruktora zespołu pełni Dariusz Skrobania.

SMOKUŚ

Półgodzinne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Maluchy uczą się piosenek i tańców, grają na instrumentach. To wszystko wpływa na rozwój mowy, pamięci, wyobraźni i kształtowanie świadomości własnego ciała. Instruktorem jest Piotr Szkocki absolwent klasy fortepianu w Państwowym Liceum Muzycznym w Szczecinie. Ukończył wydział wychowania muzycznego w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zespół Tańca Ludowego POLICZANIE

Działa od 1986 roku. Kierownikiem zespołu i choreografem jest Roman Korczakowski. Na repertuar zespołu składają się polskie tańce narodowe: polonez, mazur, oberek oraz tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski: krakowskiego, kujawskiego, Kaszub i Górnego Śląska. Układy taneczne i przyśpiewki przygotowane są w oparciu o autentyczne materiały źródłowe, a opracowanie sceniczne ograniczono do niezbędnego minimum. Zespół POLICZANIE prezentował polski folklor taneczny i muzyczny na wielu festiwalach i imprezach kulturalnych w kraju i za granicą, między innymi w Dani, Niemczech, Czechach, Litwie i we Włoszech, spotykając się zawsze z gorącym przyjęciem.