Przedstawiciele Polski, Niemiec i Ukrainy zaprezentowali się tanecznie na polickiej scenie. Różnorodność kostiumów, choreografii, kultur mogła zaciekawić wszystkich przybyłych na koncert. Pokazy taneczne, w ramach projektu młodzieżowego pod tytułem Zimowe Prezentacje Taneczne, odbywają się w polickim MOK od 15 lat.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wciąż jest liczne grono odbiorców i zwolenników tej inicjatywy. Na widowni zasiadali rodzice, przyjaciele wykonawców, których było ponad setka, ale także pasjonaci tańca oraz osoby angażujące się w życie kulturalne miasta. Na scenie zaś wystąpili Kinder und Jugendtanzensamble z Neuenhagen, Zespół Rosinka z Ukrainy, Fundacja Balet, Państwowe Ognisko Baletowe, Studio PAA ze Szczecina, Compania Baletowa z Polic.

Młodzież z Ukrainy, Niemiec wraz z Companią Baletową zrealizowała w polickim MOK-u, projekt trójstronnych warsztatów tanecznych, których finał odbył się 19 stycznia, właśnie podczas koncertu. Młodzi pasjonaci tańca wspólnie trenowali chorografie, dzielili się swoim doświadczeniem i obyczajami panującymi w ich krajach. Compania Baletowa prowadzona przez Barbarę Kamińską, inicjator projektu, dostarczała gościom atrakcji, pokazując m.in. Szczecin i okolice.

Tancerze zaprezentowali w niedzielne popołudnie, różne odsłony tańca klasycznego i nowoczesnego. Ukraińska Rosinka dała się zapamiętać głównie ze względu na swój kunszt artystyczny i bardzo wysoki poziom tancerzy, zespół z Niemiec czarował gracją w tańcach klasycznych, zaś polskie zespoły docenione były, głównie ze względu na szeroki wachlarz inspiracji i różnorodność taneczną.

tekst Aleksandra Słowińska

fot. Tomasz Łój