Będzie również prezentacja sprzętu entomologicznego niezbędnego do obserwacji owadów w terenie, prezentacja hoteli dla owadów, pokazy owadów użytkowych i sprzętu pszczelarskiego  oraz prezentacja roślin owadożernych. Organizatorzy przygotowali również liczne warsztaty tematyczne, wykłady o tematyce entomologicznej, wystawę fotograficzną dotyczącą owadów oraz ciekawe zabawy  i  konkursy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Organizatorzy stawiają sobie za cel  edukację dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej w zakresie zróżnicowania gatunkowego owadów oraz ich roli w przyrodzie i życiu człowieka, walkę z entomofobią czemu sprzyja możliwość bezpośredniej obserwacji zachowań i zwyczajów stawonogów, udział w prostych eksperymentach naukowych prezentujących i wyjaśniających różne zjawiska przyrodnicze obserwowane w przyrodzie.

Impreza odbędzie się na terenie Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie, ul. Słowackiego 17, 12 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00 -16.00.

 Szczegółowy program Dania Owada 2018 jest dostępny na stronie: www.agro.zut.edu.pl

źródło: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

fot. PIXABAY