1 czerwca ze skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami: Kupczyka, Miodową i Zegadłowicza zniknie wprowadzone wiosną rondo i przywrócona zostanie sygnalizacja świetlna. Decyzja o powrocie do stałej organizacji ruchu w tym miejscu została podjęta z uwagi na zwiększający się ruch pieszych i rowerzystów w obrębie skrzyżowania. Ma to związek z rozpoczęciem sezonu letniego. 


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Przewiduje się, że liczba pieszych i rowerzystów, w tym dzieci, zwiększy się jeszcze wielokrotnie, wraz z otwarciem kąpieliska Głębokie i rozpoczęciem wakacji. Sytuacja ta wymusza konieczność zapewnienia im należytego bezpieczeństwa.

Zespół ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności transportu jako najlepsze rozwiązanie zarekomendował przywrócenie sygnalizacji świetlnej.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona 1 czerwca poprzez likwidację żółtego oznakowania poziomego oraz włączenie sygnalizacji świetlnej. Jednak w związku z tym, że zaproponowane w tym miejscu mini rondo, przy mniejszej liczbie pieszych w okresie wiosennym, w znacznym stopniu przyczyniło się do upłynnienia ruchu samochodowego, w szczególności z ulic podporządkowanych, planuje się jego przywrócenie od  1 października.

źródło: www.szczecin.pl