Gmina Kołbaskowo na swoim profilu FB poinformowała o piśmie w sprawie Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. - Inwestycja nie znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.), przez co nie ma obecnie zapewnionego finansowania na realizację – czytamy w najnowszym piśmie z Ministerstwa Infrastruktury.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Do GDDKiA trafiło pismo od samorządów skupionych w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, które liczą na rychłe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wykonanie nowego szlaku. Z najnowszego pisma Ministerstwa Infrastruktury wynika jednak, że tak się nie stanie.

- Uprzejmie informuję, iż zadanie polegające na budowie Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi ekspresowej S6 na odcinku w Kołbaskowo - Goleniów Północ znajduje się na końcu prac przygotowawczych. Aktualnie realizowana jest umowa na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego. (…) Należy również wskazać, iż budowa dróg ekspresowych prowadzona jest w przypadku ujęcia ich w Programie Budowy Dróg Krajowych. Wspomniana inwestycja nie znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.), przez co nie ma obecnie zapewnionego finansowania na realizację.

Dalej czytamy w piśmie sygnowanym z upoważnienia ministra infrastruktury przez Agnieszkę Krupę, zastępcę dyrektora Departamentu Dróg Publicznych:

- Uprzejmie informuję, iż trwają aktualnie końcowe prace nad przygotowywaniem Programu Budowy Dróg Krajowych na nową perspektywę finansową UE na lata 2021 – 2027. Nowy program budowy dróg będzie zawierał nowe tytuły inwestycyjne, które będą kierowane do realizacji.

Zachodnia obwodnica Szczecina o długości około 50 kilometrów, od północy i zachodu ma ominąć aglomerację szczecińską. Dzięki niej odciążony będzie ruch w lewobrzeżnej części miasta, ułatwiony zostanie dojazd do Polic i przejść granicznych z Niemcami. Największym obiektem na tej inwestycji będzie tunel drogowy pod Odrą o długości 5 km. Inwestycja wyceniana jest na ponad 5 mld zł.

źródło: https://www.facebook.com/GminaKolbaskowo