Dwa lata więzienia grożą 56-latkowi, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji innych uczestników ruchu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W ostatnią niedzielę sierpnia przed południem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym.

Zgłaszający przekazał, że w miejscowości Dobra ujął nietrzeźwego kierującego, jednak podczas próby odebrania pijanemu kluczyków, ten się wyrwał i uciekł pieszo. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policji. Mundurowi dzięki podanemu przez zgłaszającego rysopisowi bardzo szybko zatrzymali mężczyznę. 56 latek przyznał, że rano spożywał alkohol i wsiadł za kierownicę swojego Nissana. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 56-latka blisko 2 promile alkoholu.

Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.