Dziś w południe (10 czerwca) doszło do pożaru wraków samochodów oraz substancji olejowych na terenie stacji demontażu pojazdów w Stobnie. Do zdarzenia zadysponowano znaczną ilość sił i środków z terenu powiatu polickiego oraz miasta Szczecin.

reklama

Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu. Pracownicy przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowali się poza strefę zagrożenia.

Ze względu na specyfikę pożaru na miejsce zadysponowano dwie cysterny samochodowe i ciężki kontener ze środkiem pianotwórczym z JRG nr 2 ze Szczecina. Prowadzenie działań gaśniczych było mocno utrudnione ze względu na występujące wybuchy zbiorników gazowych zlokalizowane na terenie zakładu oraz duże zadymienie i zmienny wiatr, który powodował ograniczoną widoczność. Pożar opanowano po 2 godzinach.

W najbardziej zaawansowanym punkcie akcji pożar gasiło 41 strażaków w 12 zastępach straży pożarnej (1x OSP Kołbaskowo, 2x OSP Dobra, 1x OSP Wołczkowo,  2x JRG nr 2 Szczecin, 2x JRG nr 3 Szczecin, 3x JRG Police, 1x KP PSP Police). Łączna powierzchnia pożaru wyniosła ok. 1700 mkw. z czego 100 mkw. w hali produkcyjnej.

źródło: Komenda Powiatowa PSP w Policach.