Ponad 2500 osób zaszczepili w majówkę medycy ze 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w mobilnym punkcie szczepień zlokalizowanym na parkingu przychodni przy Jasnych Błoniach.

reklama

1 maja medycy ze 109 Szpitala Wojskowego zaszczepili 700 osób, drugiego 860 a trzeciego ok. 1000 osób.

Szczepienie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson trwało całe trzy dni, od soboty, do poniedziałku 3 maja. Pierwszego dnia zainteresowanie zaszczepieniem się było tak duże, że zamiast jednego zespołu, który szczepił w kontenerze na parkingu przychodni, uruchomiono jeszcze dwa zespoły w gabinetach przychodni. W ten sposób czas oczekiwania z kilku godzin skrócił się do… 20 minut.

Przychodzili rodzice z dziećmi, ktoś „przy okazji” wychodząc z psem na spacer, rowerzyści, którzy zauważyli że kolejka jest bardzo mała. Przyjeżdżali mieszkańcy z innych miast, nawet tak odległych jak Wrocław a także Polacy mieszkający w Berlinie.

Szczepienie preparatem Johnson&Johnson w punkcie przy Jasnych Błoniach potrwa jeszcze dwa dni: we wtorek i w środę. I tak jak w trakcie majówki, zaszczepić się może każdy, kto posiada e-skierowanie. Ne potrzebna jest rejestracja, wystarczy dowód osobisty.

Wśród osób, które skorzystały ze szczepienia był również wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.