W dniu dzisiejszym, Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie lotniczego na trasie Szczecin – Zadar – Szczecin. 112 miejscowy samolot typu Embraer 195, punktualnie o godzinie 9.00 wzbił się w powietrze udając się w dwugodzinny lot do chorwackiego Zadaru.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na pokładzie samolotu, w tym inauguracyjnym locie zajętych było około 90 % miejsc, będąc bardzo dobrym prognostykiem dla tego połączenia w kolejnych tygodniach.

Polskie Linie Lotnicze LOT operować będą na tej trasie w każdy czwartek według poniższego rozkładu lotów:

Wylot ze Szczecina 09:10-11:20

Powrót z Zadr 12:20-14:35

- Dzięki temu, że w dniu dzisiejszym  pierwszy samolot z pasażerami wzbił się w powietrze, stwierdzenie, że jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina stało się realne a nie tylko zapowiedzią  – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

To nie jedyna inauguracja, nowych rozkładowych połączeń lotniczych jaka miała miejsce w lipcu 2020 roku.  3 lipca – zainaugurowane zostało połączenie na trasie Szczecin – Lwów - z linią lotniczą Wizz Air, natomiast już 16 lipca kolejną inaugurację mieć będą Polskie Linie Lotnicze LOT. W tym dniu po raz pierwszy polecimy do Rzeszowa !