Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przekaże tysiąc paczek żywnościowych osobom, które trafią na przymusową kwarantannę. Transportem tej żywności do centr dystrybucyjnych w Szczecinie i Koszalinie zajęli się żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W skład każdego z tysiąca zestawów żywnościowych wchodzą m.in.: mleko, konserwy mięsne i rybne, dżemy czy makaron.

- To produkty o dłuższym terminie ważności. Trafią do osób, które zostaną poddane kwarantannie i nie będą w stanie same zaopatrzyć się w żywność. Nazwałbym to „zestawem na początek”, póki nie otrzymają dalszej pomocy - wyjaśnia dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc.

14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, zluzowana po kilku dniach przez żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej z posterunków i patroli na granicach państwowych, przeszła teraz w tryb bezpośredniej pomocy administracji publicznej i samorządom. Oprócz współpracy z Caritas żołnierze OT pomagają także weteranom i kombatantom Armii Krajowej po to, by nie narażać starszych, często schorowanych osób na działanie wirusa i kontakt z nosicielami Covid-19.

- Ci żołnierze są w stałej gotowości. Jesteśmy także gotowi do wsparcia szpitali. Chodzi o pomoc w transporcie sprzętu. Do dyspozycji jest także nasz psycholog, który pomaga osobom w izolacji, kwarantannie, przetrwać ten ciężki czas - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Grzegorz Kaliciak.