Wczoraj (10 stycznia) w Nowym Warpnie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Kiragi – strażaka ochotnika, samorządowca, burmistrza Nowego Warpna w latach 2006-2018.  Władysław Kiraga zmarł 4 stycznia.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Mieszkańcy Nowego Warpna mieli okazję pożegnać śp. Władysława Kiragę a także wpisać się do księgi kondolencyjnej. Trumna wystawiona została w holu Urzędu Gminy w Nowym Warpnie. Z urzędu trumna została przeniesiona przed druhów z OSP do kościoła gdzie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył proboszcz ks. Karol Jan Wilczyński.

Władysław Kiraga został również pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana przez przewodniczącego kapituły nadbrygadiera Jacka Staśkiewicza.

- Tak niedawno wszędzie Władek był. Ten jego piskliwy, krzykliwy głos. Te Jego zamiary, to wszystko co chciał uczynić, ten Jego bieg. Ale ten bieg to był także jeden z elementów Jego odejścia. Nie miał czasu chorować – mówił nie mogę chorować – nie mam czasu – wspominał w homilii były proboszcz Nowego Warpna ks. Krzysztof Tracz.

Swojego poprzednika, przyjaciela wspominał również obecny burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.

- Ciężko jest żegnać kogoś, kto tak wiele zrobił dla tak wielu. Ciężko jest żegnać Przyjaciela – mówił Jarosław Burba. - Władysław miał swoje wartości, których bardzo mocno przestrzegał. Rodzina, Bóg, Honor, Ojczyzna – dla Niego nie były to tylko słowa.  

W imieniu samorządowców Powiatu Polickiego Władysława Kiragę pożegnał burmistrz Polic Władysław Diakun.

Po Mszy św. trumna z ciałem śp. Władysława Kiragi, w asyście wozów strażackich, została przewieziona na cmentarz komunalny w Nowym Warpnie.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje z regionu