Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, zaprasza uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek, 10 stycznia, pod hasłem: "Globalne zmiany środowiska".


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Pracownicy i studenci wydziału przygotowali na ten dzień szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych o różnorodnej tematyce związanej m.in. ze światem roślin, immunologią, biochemią, biologią komórki czy genetyką.

Uniwersytet Szczeciński w piątek, 10 stycznia 2020, otworzy przed pasjonatami biologii drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Po raz kolejny zostaną przeprowadzone zajęcia, które cieszą się zainteresowaniem wśród dotychczasowych uczestników, tj. analiza składu ciała - tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie. Sympatycy Nocy Biologów będą mogli również wyizolować i zobaczyć (!) własne DNA. Prowadzący zajęcia opowiedzą jak i za pomocą jakich zapachów komunikują się ze sobą zwierzęta oraz jakie sztuczki stosują kwiaty, by zwabić owady. Podpowiedzą również, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach i jakie rośliny zgromadzić w domu, by żyło się nam lepiej.

"Czy bakterie są naszym wrogiem, czy sprzymierzeńcem?", "Dlaczego śmiech gwarantuje zdrowie i długowieczność a także sukces w biznesie?" - odpowiedzi na te pytania i wiele ciekawych atrakcji czeka już 10 stycznia 2020 roku na Uniwersytecie Szczecińskim!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – szczegółowe informacje w programie.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje z regionu