Jak co roku, w drugi weekend maja odbędzie się wielka turystyczna impreza plenerowa – Piknik nad Odrą. Spędzicie tu dwa dni w malowniczym otoczeniu Wałów Chrobrego, wśród cudownych ludzi. To jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy targowy charakter z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR

Najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą są targi MARKET TOUR. W ich alejach swoją ofertę zaprezentują regiony, miasta, biura podróży, hotele i inne firmy turystyczne. Odnajdziemy tu nie tylko wystawców z Polski, ale i z Niemiec, Czech, Węgier czy Białorusi. Znaczącym będzie również akcent regionalny – Pomorze Zachodnie reprezentować będzie Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi członkami. Być może właśnie tutaj znajdziecie inspirację na wakacyjny wyjazd.

PIKNIKOWE SMAKI

Dzięki różnorodności wystawców będziecie mieli okazję skosztować potraw i produktów z różnych stron świata. Już od kilku lat nieodłącznym elementem wydarzenia jest Festiwal Smaków Food Trucków. To właśnie tutaj zjecie pysznego hamburgera, aromatyczne curry, prawdziwie amerykańskie pastrami czy ostre meksykańskie burrito. Nie zawiodą się również wegetarianie i weganie – czekają na Was arabskie falafle z cieciorki, quesadilla z burakiem i twarogiem, węgierskie langosze i wegańskie lody.

Miłośnicy produktów ekologicznych z pewnością odnajdą się w alejach Targów Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. To właśnie tutaj odnajdziecie etykietki oznaczone zielonym listkiem i nie zawiedziecie się jakością kupowanych produktów. Warto spróbować również produktów regionalnych z Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz naszych lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Oczywiście i w tym roku nie zabraknie Wielkiego Gotowania! W sobotę, już od samego rana, w wielkim garze warzyć się będzie 2 000 litrów zachodniopomorskiej zupy rybnej, do której wykorzystamy aż 140 kg świeżej ryby i 50 kg ogórków kiszonych. Degustacja rozpocznie się po godzinie 14:00 i będzie trwać dopóki nie odbierzecie wszystkich porcji, a będzie ich ok. 10 000.

Poza smacznym jedzeniem czeka na Was coś do picia. W jarmarkowych alejach znajdziecie różnego rodzaju kawę i herbatę, orzeźwiające lemoniady oraz kolorowe smoothies. Dorosłym proponujemy także wizytę w Strefie Browarów, gdzie będzie można skosztować zimnego piwa warzonego w różnych stylach – IPA, lager, stout, APA, weizen, gose i wielu innych.

PIKNIKOWA SCENA

Na piknikowej scenie również nie zabraknie różnorodności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku będziemy gościć solistów muzyki popularnej, zespoły folklorystyczne, kapele bluesowe czy artystów prezentujących cięższe brzmienia oraz muzykę elektroniczną. W tym roku wystąpią dla Was muzycy znani ze szczecińskiej sceny, tacy jak ETA, Vintage Love, ZGRA:JA, Kapitan Stereo czy Lepiej nie będzie. Specjalnie dla fanów tegorocznych Oscarów i filmu Bohemian Rhapsody przygotowaliśmy przypomnienie najlepszych piosenek Queen, których posłuchacie w wykonaniu zespołu LORD – Sound of Queen.

Poza muzykami nie zabraknie tancerzy – cheerleaderki, twerk, dancehall, taniec nowoczesny – soliści i całe grupy… Będzie na co popatrzeć!

W przerwach między występami posłuchacie sposobów na tanie podróżowanie oraz będziecie mieli okazję wziąć udział w konkursach. Nasi wystawcy przekazali nam naprawdę atrakcyjne nagrody!

POCIĄG DO PIKNIKU

Przyjeżdżasz na Piknik pociągiem? Wspaniale się składa! W dniach 11 lub 12 maja skorzystaj z usług naszego oficjalnego przewoźnika i weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu Szczecina. Interesuje Cię architektura? A może filmografia? Chcesz posłuchać o sławnych szczeciniankach albo tutejszych browarach? Nic prostszego – wejdź na stronę www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku/, zapisz się na wybraną wycieczkę, w piknikowy weekend przyjedź do Szczecina pociągiem Polregio, pokaż bilet naszemu przewodnikowi i ciesz się wycieczką!

FESTYN RODZINNY

Piknik nad Odrą ma charakter rodzinnego wiosennego festynu, gdzie znajdziecie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. I w tym roku będzie kolorowo dzięki placom zabaw, wesołemu miasteczku, dmuchanym zamkom i stoiskom z balonami. Nie zabraknie kiełbasek z grilla, gotowanej kukurydzy czy waty cukrowej. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Sobota, 11 maja 2019

10:00 - XIX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” Kategoria: „Najlepsza potrawa regionalna”

11:30 - Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Gimnastyki Crystal”

11:55 - Klub podróżników Soliści

12:35 - Zespół Vendre

13:05 - Old Town

13:20 - Quiz – Odkryj Brandenburgię

13:40 - Twerk Factory, Fabulous Gyalz, Hold Di Fire

14:00 - Oficjalne ROZPOCZĘCIE Pikniku nad Odrą. Wielkie Gotowanie degustacja Zachodniopomorskiej zupy rybnej

14:45 - Zespół L.U.Z. Blues

16:15 - Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” – wręczenie nagród

17:00 – ETA

18:15 - Vintage Love

19:30 - DJ Noxrate

20:30 - Zespół LORD – Sound of Queen

22:00 - DJane Cannabiswhisky

Niedziela, 12 maja 2019

11:00 - Zespół Kalina

11:30 - Klub Podróżników Soliści

12:00 - Zespół Lipka

12:30 - Just Cheerleaders

12:45 - Twerk Factory, Fabulous Gyalz, Hold Di Fire

13:10 - Solistki przygotowane przez Jowitę Świtońską

14:15 - Konkurs Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach kampanii promocyjnej „Odpoczywaj na wsi”

14:40 - Wokaliści z Pracowni Muzycznej Ośrodka Kultury i Sportu w Maszewie

15:05 - Studio Tańca Rytmix

16:10 - Zespół taneczny Grace

16:20 - Old Town

16:40 - Zespół taneczny Grace

17:00 – ZGRA:JA

18:05 - Kapitan Stereo

19:15 - Lepiej nie będzie