W związku z organizacją weekendowych wydarzeń, w Szczecinie wystąpią utrudnienia w ruchu oraz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


„Piknik nad Odrą”

Organizacja ruchu

Do 13 maja, do godz. 4:30 zamknięte będą następujące ulice: Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski), Wały Chrobrego.

Komunikacja miejska

Do 13 maja, do godz. 4:30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej nr 6 oraz linii autobusowej nr 526.

Linia tramwajowa nr 6 - kursowanie linii zostaje zawieszone.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową - al. Niepodległości - pl. Żołnierza Polskiego - pl. Hołdu Pruskiego - ul. Matejki - ul. Malczewskiego - ul. Parkową - ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.

Linia autobusowa - 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna - Trasę Zamkową - Matejki - Malczewskiego - Parkową - Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.

Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem według normalnego rozkładu jazdy:

W kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna - Trasę Zamkową - Tadeusza Mazowieckiego - Starzyńskiego - Zygmunta Starego - Matejki - pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska” i „Urząd Wojewódzki”. Przystanek „Starzyńskiego” zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy, autobusy zatrzymywać się będą na przystanku w kierunku Pargowa;

W kierunku Kamieńca: pl. Rodła - al. Wyzwolenia - pl. Żołnierza Polskiego - Farna - Sołtysia - Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

„Kontrapunkt”

Utrudnienia 11 maja związane z organizacją „Kontrapunktu”:

Godzina 11:45–13:30 - przemarsz uliczny następującą trasą: al. Piastów, ul. Jagiellońska, pl. Zamenhofa, pl. Lotników.