Na co dzień pracowali za granicą, po powrocie do kraju unikali policyjnych patroli. Jednak nowy rok nie rozpoczął się dla nich pomyślnie – zostali zatrzymani do kontroli drogowej z powodu niesprawnego oświetlenia pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyźni są poszukiwani listami gończymi. Obaj trafili do policyjnego aresztu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


4 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie pełniąc służbę na terenie gminy Kołbaskowo, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem z powodu niesprawnego oświetlenia pojazdu. Fordem podróżowało siedmiu mężczyzn. Jak oświadczył kierujący, jechali do pracy do Holandii. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie osoby w policyjnych systemach. Okazało się, że trzej mężczyźni są poszukiwani. Jeden z nich był poszukiwany w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Mniej szczęścia mieli jego dwaj koledzy. Mieszkańcy województwa pomorskiego byli poszukiwani na podstawie nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego lub Aresztu śledczego wydanych przez Sąd Rejonowy w Gdyni i Nowym Dworze Gdańskim. 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 40 letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące. Drugi z zatrzymanych 48 letni mieszkaniec Gdyni za popełnione kradzieże w Zakładzie Karnym spędzi najbliższy rok.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka