19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W piątek 14 lutego br. otwarta dla ruchu zostanie ul. Arkońska. Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od godziny 6 rano.

Złożony 24 stycznia wniosek do Komisarza Wyborczego w Szczecinie o wszczęcie procedury referendalnej przeszedł pozytywną weryfikację.  Referendum w sprawie odwołania wójta gminy Dobra Teresy Dery przed upływem kadencji odbędzie się w niedzielę 29 marca.

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców naszego powiatu mierzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna nie tylko miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, ale prowadził samochód, pomimo dwóch aktywnych sądowych zakazów. Trafił prosto na policyjny komisariat. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

Dzisiaj po godz. 15.00 na drodze Buk – Stolec doszło zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 54-letni mężczyzna. Kierujący samochodem marki ford, jadąc od strony Buku, na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.