Minister zdrowia Adam Niedzielski, na dzisiejszej (7 marca) konferencji prasowej, poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń do 18 kwietnia.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie woj. zachodniopomorskiego (wszystkie powiaty) oblodzenia.

Od 1 kwietnia br. na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez statystykę publiczną we współpracy z Gminami. Spis obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Wczoraj (31 marca) na drodze Nowe Warpno – Dobieszczyn doszło do z udziałem motocyklisty. Poszkodowana 25-letnia kierująca motocyklem z obrażeniami ręki i nogi została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.

W tym programie liczy się przede wszystkim zaangażowanie społeczne. Na działania zmieniające najbliższe otoczenie mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego w najbliższym naborze można zdobyć łącznie 1,3 mln zł. Jak ostatnio, projekty proekologiczne i młodzieżowe otrzymają dodatkowe punkty w ogólnej ocenie.