To idealna trasa na rowerową przygodę. Wspaniałe krajobrazy, piękna przyroda, a już niedługo i świetna infrastruktura. „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego”, to ambitny projekt Województwa Zachodniopomorskiego i niemieckiego Powiatu Greifswald, które stworzą unikalny polsko-niemiecki produkt turystyczny.

6496,47 uzbierali mieszkańcy Nowego Warpna podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbyła się w szkole podstawowej.

Wczoraj (10 stycznia) w Nowym Warpnie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Kiragi – strażaka ochotnika, samorządowca, burmistrza Nowego Warpna w latach 2006-2018.  Władysław Kiraga zmarł 4 stycznia.

W związku ze śmiercią Władysława Kiragi byłego burmistrza Nowego Warpna, Jarosław Burba burmistrz Nowego Warpna ogłasza w dniu 10 stycznia 2020 r. żałobę na terenie Gminy Nowe Warpno.

Uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Kiragi – samorządowca, wieloletniego burmistrza Nowego Warpna, rozpoczną się w piątek 10 stycznia o godz. 13 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie. Ceremonia pogrzebowa o godz. 14 na cmentarzu w Nowym Warpnie.